Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Kolumbia i Indie- Idealny Mix 80% Arabica i 20 % Robusta

Kod: 1179

Pozornie połączenie te wydaje się niezgodne, ale rezultat jest cudowny. Na przykład Arabica z Kolumbii i indyjska Robusta doskonale ze sobą współgrają, podobnie jak truskawki z szampanem czy czarna herbata z mlekiem. Dwie różne odmiany kawy z dwóch kontynentów zostały połączone w celu uzyskania wspaniałego doświadczenia dla wszystkich zmysłów. Pyszny napój z odrobiną gorzkiej czekolady można uzyskać po prostu zalewając tą kawę gorącą wodą.

Aktualnie niedostępny
DPD 11,0 zł
Inpost - kurier 11,0 zł
Paczkomat 10,0 zł
Duże opakowanie:
155,0 zł brutto
81,5 zł brutto
46,8 zł brutto
Małe opakowanie:
24,2 zł brutto
15,0 zł brutto
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Kolumbia
Smak
Smak:
Gorzka czekolada
Przetwarzanie
Przetwarzanie:
Zamrażanie

Skład

Arabica 80%, Robusta 20%

Pianka i smak kawy

Ta lliofilizowana rozpuszczalna kawa jest wykonana z mieszanki Arabika i Robusta. Jej smak jest zatem pełny, średnio kwaśny, jednocześnie okrągły i z czekoladową końcówką. Zalej Idealny Mix ciepłą lub zimną wodą. Smakuje świetnie.

Pochodzenie kawy

Arabica z Kolumbii znana jest z wysokiej jakości, pełnego, intensywnego smaku i nucie słodyczy. Rolnicy prowadzą uprawę kawy na wzgórzach Andów i Cordillier od 1790 roku. Większość plantacji należy do małych rolników, a średnia roczna produkcja kawy kolumbijskiej wynosi około 11,5 mln toreb. UNESCO ogłosiło w 2011 roku Kolumbię "Krajem Kultury Kawy".

Jakość kawy kolumbijskiej jest niewątpliwie rezultatem tradycyjnego i starannego przetwarzania wiśni wiśniowych, a także specyfiki tamtejszego klimatu. Należy jednak zauważyć, że globalna zmiana klimatu ma swoje odzwierciedlenie również w produkcji kawy - wyższe średnie roczne temperatury powodują obniżenie wydajności produkcji kawy.

Podobnie jak w Kolumbii, rolnicy z Indii uprawiają kawę na stokach gór. Specjalizują się w osłanianiu krzewów przed słońcem, dzięki czemu uzyskuje się w Indiach właściwości smakowe kawy Pacific. Lokalna kawa stanowi około 4,5 procent globalnej produkcji, większość zbioru przeznaczona jest na eksport do Niemiec, Rosji, Hiszpanii, Belgii i innych krajów.

Pierwsza indyjska plantacja kawy powstała w 1840 roku, ale nasiona kawy przybyły do Indii w 1670 roku.

Możesz być zainteresowany przygotowywaniem rozpuszczalnej kawy, którą nazwaliśmy Idealny Mix, 80% Arabika i 20% Robusta.

Na rynku dostępna jest kawa liofilizowana (suszona przez wymrażanie) i rozpylana (suszona rozpyłowo).

Kawa Idealny Mix została wytworzona przez tzw. liofilizację, tzn. proces zamrażania. Przygotowanie tej kawy polega na klasycznej uprawie owoców kawy (obieraniu, suszeniu, pieczeniu). Koncentrat kawowy należy zamrozić w temperaturze -40 ⁰C. Końcowy materiał przemieszcza się do zmielenia. Lód usuwa się łatwo w specjalnej komorze z niskim ciśnieniem dzięki procesowi sublimacji. Finalny produkt kawy może być bezpośrednio pakowany.

Liofilizacja jest znacznie bardziej wymagającym procesem niż bardziej powszechne suszenie rozpyłowe. Jego zaletą jest zachowanie rzadkiego naturalnego aromatu kawy.

Wpływ kawy

Można pić rozpuszczalną kawę bez obawy o jej niższą zawartość kofeiny lub innych cennych składników. Na kondycję zdrowia psychicznego i fizycznego ma taki sam wpływ jak kawa ziarnista. Dodaje energii i poprawia nastrój.

Efekty kawy

Arabica
Efekty arabiki
Robusta
Efekty robusty

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

W celu optymalnego przygotowania należy wybrać mały kubek o objętości 90 ml.

Należy wsypać 1 lub 2 łyżeczki kawy i zalać przegotowaną wodą o temperaturze 90°C. Wrzątek odebrałby kawie jej wyraźny smak.

Do przygotowania kawy należy zawsze użyć świeżej wody.

Smak i nuty:
Intensywność
Kwasowość
Prażenie
Ziarno
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »