

INDONESIE SULAWESI SULOTCO ESTATE BIO - kawa ziarnista
Indonezja jest trzecim największym producentem kawy na świecie. Na niekończące się plantacje krzewów kawowca natkniecie się w trakcie włóczęgi po wyspach Jawa, Sumatra i Sulawesi. Właśnie na jego górzystym południu rozciąga się okręg Toraja. Sadzenie krzewów kawowca, uprawa i zbiory wymagają od lokalnych plantatorów dużego poświęcenia. Dlatego w tym miejscu rodzi się pełna arabika, o smaku czekoladowo-owocowym, w jakości BIO. Popularna wszędzie, ale najbardziej w Japonii.
Skład
Arabica 100%Pianka i smak kawy
Kawa Indonesie Sulawesi Sulotco Estate BIO wyróżnia się pełną bazą z delikatnym smakiem słodkich winogron wzbogaconym nutką czekoladowo-ziołową. Ma przede wszystkim kwiatowy aromat z przyjemnie odczuwalnym posmakiem karmelu.
Pochodzenie kawy
Krzewy kawowca przywieźli do Indonezji holenderscy kolonizatorzy w XVII wieku. Początkowo plantacje były zakładane na wyspie Jakarta, a później także ja Jawie i Sulawesi. Na przełomie XIX wieku krzewy dosięgła epidemia rdzy kawowej, podobnie jak na Sri Lance i w Malezji. Choroba grzybicza przetrzebiła większość plantacji i praktycznie unicestwiła cały indonezyjski przemysł kolonialny. Holendrzy nie poddali się i sprowadzili na wyspy krzewy kawowca odmiany Liberia, które jednak nie potrafiły zaaklimatyzować się w lokalnych warunkach. W związku z tym postanowili wymienić krzewy arabiki na bardziej odporną robustę. Ta do dziś stanowi 90 procent produkcji kawy w Indonezji. Obecnie upraw doglądają w większości drobni plantatorzy. Po wielkim kawowym kryzysie wielu właścicieli plantacji kolonialnych wyemigrowało. Niemniej jednak państwo z południowo-wschodniej Azji i Oceanii słynie z najwyższej jakości arabiki. Okazało się również, ze klimat wysokogórski, jej gleba wulkaniczna i umiarkowane temperatury doskonale odpowiadają arabice gurmańskiej. Południe wyspy Sulawesi zapewnia tej kawie dokładnie to, co potrzebuje. Wysokość 1500 metrów nad poziomem morza, temperatury 16-20 °C i minerały gleby wulkanicznej. Ze względu na ukształtowanie terenu i jego trudną dostępność zminimalizowane jest ryzyko kontaktu z innymi odmianami krzewów, co praktycznie eliminuje możliwość zarażania się od nich jakimikolwiek chorobami. Krzewy kawowca w górskim okręgu Toraja są uprawiane bez użycia nawozów sztucznych i środków ochrony roślin. Ich dojrzałe owoce plantatorzy zbierają i sortują ręcznie, co zapewnia najwyższą jakość ziarenek. Obszar górski nie pozwala na masowy zbiór (ani wielkoobszarowe wysadzanie krzewów), dlatego plony kształtują się w okolicach 300 kilogramów na hektar. Na Sulawesi owoce kawowca są obrabiane metodą przemywania, czyli z wykorzystaniem wody. Zielone ziarenka kawy po wstępnym usunięciu miąższu poddawane są fermentacji przez 24-48 godzin w wannach fermentacyjnych. Na uwagę zasługuje nie tylko kawa, ale także ludzie mieszkający w okręgu Toraja. Są znani ze swoich bardzo rozbudowanych ceremonii pogrzebowych, trwających kilka dni, w których często uczestniczą setki mieszkańców i turystów.
Wzór opakowania kawy
Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.
Sposób przygotowania
- Kawę należy zmielić na grubość odpowiadającą wybranemu przygotowaniu kawy.
- Na 1 kawę należy użyć przynajmniej 1,5 - 2 łyżeczki (mniej więcej 7g) zmielonej kawy.
- Kawę należy zalać wodą o temperaturze ok. 95°C.

























Potrzebujesz porady?

30. 9.
12. 8.
Najlepsze akcesoria dla tego produktu
Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - kawa ziarnista

BRAZYLIA POCOS DE CALDAS BIO - kawa ziarnista
