-
Kawa według kraju pochodzenia
- Kawa Java z Indonezji
- Kawa z Brazylii
- Kawa z Burundi
- Kawa z Dominikany
- Kawa z Ekwadoru
- Kawa z El Salvadoru
- Kawa z Etiopii
- Kawa z Guatemali
- Kawa z Hondurasu
- Kawa z Indii
- Kawa z Kenii
- Kawa z Kolumbii
- Kawa z Kostaryki
- Kawa z Kuby
- Kawa z Malawi
- Kawa z Meksyku
- Kawa z Nicaragui
- Kawa z Panamy
- Kawa z Papui Nowej Gwinei
- Kawa z Peru
- Kawa z Tanzanii
- Kawa z Ugandy
- Kawa z Zambii
Dlaczego produkty od nas?
- Dowóz za darmo nad 99 zl.
- Zadowolonych klientów
- Dostawa zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych
Kawa z Guatemali
Plantacyjną kawę Arabica w tym kraju można spotkać niemal na każdym kroku. Kawa Arabica uprawiana jest na ośmiu różnych obszarach położonych na dużych wysokościach nad poziomem morza około 1500 metrów. Ludzie tutaj uważają, że ich kawa jest najlepszą na świecie. Plantacyjna kawa jest tutaj ponad… cały opis

GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN kawa ziarnista

GUATEMALA LA PROVIDENCIA - Micro Lots

GUATEMALA SHB El JAGUAR kawa ziarnista

ROBUSTA GUATEMALA FINCA SANTA MARGARITA washed
Kawa z Guatemali
Plantacyjną kawę Arabica w tym kraju można spotkać niemal na każdym kroku. Kawa Arabica uprawiana jest na ośmiu różnych obszarach położonych na dużych wysokościach nad poziomem morza około 1500 metrów. Ludzie tutaj uważają, że ich kawa jest najlepszą na świecie. Plantacyjna kawa jest tutaj ponad 100 lat fundacją rozwoju gospodarczego kraju i dziś istnieje około 75 000 gospodarstw kawy, małych farem i producentów. Znalcy preferują w kawie Arabika pełny i pieprzny smak, szczególnie w kawie pochodzącej z regionu Antiqua, gdzie gleba dodatkowo nawożona jest azotem dzięki erupcjom wulkanicznym.
Kawę Arabica do Gwatemali przywieziono na początku XVIII wieku a jego jakość zwiększyła się dzięki niemieckim przedsiębiorcom, którzy przebudowali - zmodernizowali – gospodarstwa, farmy, szyny kolejowe, porty i umożliwili wywóz kawy do Europy. Do produkcji plantacyjnej kawy Arabica tutaj zatrudnione jest aż 1/3 całkowitej populacji. Plantacyjna kawa uprawiana jest głównie na glebach wulkanicznych Sierra Madre, gdzie Arabica ma idealne warunki do rozwoju.