Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

AROMATYCZNE PLEIN (22/24) - kakao

Kod: 1000

Najbardziej jakościowe ziarna kakaowca, profesjonalne wykonanie i unikalny profil smakowy. Kakao Plein Arome polubisz od pierwszej łyżeczki. Jest idealne do przyrządzania napojów, deserów i wyrobów piekarskich. Czysty proszek kakaowy jasnobrązowego koloru i z uroczym zapachem napewno będziesz chciał mieć pod ręką przy twoich sztuczkach kulinarnych. I z pewnością możesz zrobić zakład, że nie tylko twoje świąteczne ciasteczka, ale i niedzielne ciasto będzie perfekcyjne.

Dostarczymy do Wtorku, 25. 6. 2019
DPD Dostarczymy do 25. 6. 2019 11,0 zł
Inpost - kurier Dostarczymy do 25. 6. 2019 11,0 zł
Paczkomat Dostarczymy do 25. 6. 2019 10,0 zł
Duże opakowanie:
96,0 zł brutto
52,2 zł brutto
30,5 zł brutto
Małe opakowanie:
16,3 zł brutto
10,5 zł brutto
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Smak
Smak:
Gorzka czekolada

Skład

100% Kakao

Smak

Aromatyczne kakao Plein zostało wyprodukowane przy użyciu alkalizacji w związku z tym nie jest zbyt kwaśne. Wręcz przeciwnie - jego smak jest intensywny, gładki i przyjemnie gorzki.

Pochodzenie

Jak pisano we wstępie to kakao jest mieszaniną najlepszych kakaowych proszków na świecie. Chodzi o kakao typu holenderskiego, w ostatnim etapie przetwarzania dodają się regulatory kwasowości. Dzięki temu kakao jest bardzo miękkie i delikatne.

Ziarna kakaowca są nasionami zawsze zielonego kakaowca właściwego (Theobroma cacao). Ich ojczyzną są lasy wokół równika, gdzie jest gorąco i wilgotny klimat. Z Ameryki Środkowej i Południowej drzewa przypominające nasze wiśnie, przewiezione się prawie na całą strefę pomiędzy zwrotnikami Raka i Koziorożca.

Drzewa kakaowca kwitną prawie przez cały rok, ale najwięcej kwiatów mają dwa razy w roku. Ponieważ mogą go zapylać tylko specjalne muszki ochotkowate, przemienią się w owoc tylko w podziale około 1 na 100 drzew.

Dojrzałe owoce osiągają długość 20-30 cm i wagę 300-500 g. Pod twardąłuską znajduje się biała słodka miazga otaczająca nasiona. Wyglądają jak fasola, w jagodzie można znaleźć 20-40 nasion i te sąźródłem cennego kakao.

Zebrane owoce kakaowca rozcina się i wydobywa z nich ziarna kakaowca. Ziarna uwolnione od miąższu poddawane są procesowi fermentacji. Następnie suszone, oczyszczone i sprzedawane do klientów. Handel kakao ma miejsce głównie na giełdach w Londynie i Nowym Jorku. Producenci kakao, najpierw ziarna uprażą i ugniatają. Trzeba zatem pozbyć się niejadalnej skorupki i kiełków, czyli zarodków. Zarówno kiełki jak i skorupki oddziela się od oczyszczonego ziarnka. Oczyszczone ziarno kakaowca podlega następnie procesom mielenia. Oddziela się od masy kakaowej masło kakaowe i same kakao w proszku. Zgodnie z zasadami i ten musi zawierać więcej niż 20 procent tłuszczu.

Kakao w proszku Plein AROME został zalkalizowany. Dodaniem regulatorów kwasowości otrzymuje bardziej delikatny smak i eliminuje się nielubianą kwasowość. Zawiera on 22 -24% masła kakaowego.

Proszek kakaowy nie bez powodu jest popularny na całym świecie. Ponieważ zawiera on znaczne ilości przeciwutleniaczy i minerałów (magnez, cynk, wapń, żelazo) i witaminy (E, A), poprawia sprawność fizyczną i umysłową konsumentów. Euforia, która pojawia się po spożyciu kakao, zdaniem naukowców jest nawet 4-krotnie trwalsza niż po długim pocałunku ukochanej osoby. Konsumpcja kakao pomaga poprawnie działać układowi sercowo-naczyniowego i wspomaga libido.

Proszek kakaowy Plein Arome jest odpowiedni dla wegetarian i wegan.

Spożycie tego produktu dla osób cierpiących na alergię na kakao może wywołać reakcję alergiczną. Produkt może zawieraćśladowe ilości łupin orzechów.

Przechowywać w 12-20 C.

Efekty kawy

Kakao
Efekty kakao

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

Nadaje się do przygotowania smacznego kakao. Można ugotować z konwencjonalnym mlekiem, mlekiem sojowym lub mlekiem ryżowym. Idealny jest również do pieczenia.

Smak i nuty:
Intensywność
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Wartość odżywcza / 100g kakao
Wartość energetyczna:1 631 kJ / 390 kcal
Tłuszcze:23 g
z tego nasycone:13,8 g
Sacharydy:9 g
z tego cukry:0,4 g
Białka:19,5 g
Sól:0,04 g
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


EKVADOR UNOCADE BIO - ziarna kakaowca nieprażone sortowane
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

EKVADOR UNOCADE BIO - ziarna kakaowca nieprażone sortowane

Za trzy możecie mieć królika, za sto dwie krowy. Ziarna kakaowca były twardą walutą Azteków. Te czasy minęły, ale wielkie korzyści z nasion kakaowca pozostają. Są dobrym źródłem przeciwutleniaczy, teobrominy i kofeiny. Zamień je za smażone smakołyki i przegryzaj je w samochodzie, przed telewizorem lub przy dobrej książce. Ekwadorskie ziarna kakaowca należą do jednych z najlepszych na świecie.  Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Wtorku, 25. 6. 2019
Duże opakowanie:
152,0 zł brutto
80,2 zł brutto
46,0 zł brutto
Małe opakowanie:
23,8 zł brutto
14,7 zł brutto

PERU (20/22) - kakao
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU (20/22) - kakao

Chociaż Peru nie jest jednym z największych na świecie producentów kakao, bez wątpienia nie stoi z boku. Produkcja 71.000 ton, które dodaje do światowego rynku świadczy, że warto zwrócić na niego uwagę. Jako jeden z nielicznych krajów produkuje kakao bardzo delikatne i aromatyczne. Kakaowce rosną niemal wszędzie u wybrzeży i obszarów lasów deszczowych w Amazonii.  Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Wtorku, 25. 6. 2019
Duże opakowanie:
92,2 zł brutto
50,2 zł brutto
29,3 zł brutto
Małe opakowanie:
15,8 zł brutto
10,2 zł brutto
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »