Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

AROMATYCZNE PLEIN (22/24) - kakao

Kod: 1000

Najbardziej jakościowe ziarna kakaowca, profesjonalne wykonanie i unikalny profil smakowy. Kakao Plein Arome polubisz od pierwszej łyżeczki. Jest idealne do przyrządzania napojów, deserów i wyrobów piekarskich. Czysty proszek kakaowy jasnobrązowego koloru i z uroczym zapachem napewno będziesz chciał mieć pod ręką przy twoich sztuczkach kulinarnych. I z pewnością możesz zrobić zakład, że nie tylko twoje świąteczne ciasteczka, ale i niedzielne ciasto będzie perfekcyjne.

Dostarczymy do Czwartku, 21. 3. 2019
DPD Dostarczymy do 21. 3. 2019 11,0 zł
Paczkomat Dostarczymy do 21. 3. 2019 10,0 zł
Duże opakowanie:
94,8 zł brutto
51,5 zł brutto
30,2 zł brutto
Małe opakowanie:
16,2 zł brutto
10,5 zł brutto
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Smak
Smak:
Gorzka czekolada

Skład

100% Kakao

Smak

Aromatyczne kakao Plein zostało wyprodukowane przy użyciu alkalizacji w związku z tym nie jest zbyt kwaśne. Wręcz przeciwnie - jego smak jest intensywny, gładki i przyjemnie gorzki.

Pochodzenie

Jak pisano we wstępie to kakao jest mieszaniną najlepszych kakaowych proszków na świecie. Chodzi o kakao typu holenderskiego, w ostatnim etapie przetwarzania dodają się regulatory kwasowości. Dzięki temu kakao jest bardzo miękkie i delikatne.

Ziarna kakaowca są nasionami zawsze zielonego kakaowca właściwego (Theobroma cacao). Ich ojczyzną są lasy wokół równika, gdzie jest gorąco i wilgotny klimat. Z Ameryki Środkowej i Południowej drzewa przypominające nasze wiśnie, przewiezione się prawie na całą strefę pomiędzy zwrotnikami Raka i Koziorożca.

Drzewa kakaowca kwitną prawie przez cały rok, ale najwięcej kwiatów mają dwa razy w roku. Ponieważ mogą go zapylać tylko specjalne muszki ochotkowate, przemienią się w owoc tylko w podziale około 1 na 100 drzew.

Dojrzałe owoce osiągają długość 20-30 cm i wagę 300-500 g. Pod twardąłuską znajduje się biała słodka miazga otaczająca nasiona. Wyglądają jak fasola, w jagodzie można znaleźć 20-40 nasion i te sąźródłem cennego kakao.

Zebrane owoce kakaowca rozcina się i wydobywa z nich ziarna kakaowca. Ziarna uwolnione od miąższu poddawane są procesowi fermentacji. Następnie suszone, oczyszczone i sprzedawane do klientów. Handel kakao ma miejsce głównie na giełdach w Londynie i Nowym Jorku. Producenci kakao, najpierw ziarna uprażą i ugniatają. Trzeba zatem pozbyć się niejadalnej skorupki i kiełków, czyli zarodków. Zarówno kiełki jak i skorupki oddziela się od oczyszczonego ziarnka. Oczyszczone ziarno kakaowca podlega następnie procesom mielenia. Oddziela się od masy kakaowej masło kakaowe i same kakao w proszku. Zgodnie z zasadami i ten musi zawierać więcej niż 20 procent tłuszczu.

Kakao w proszku Plein AROME został zalkalizowany. Dodaniem regulatorów kwasowości otrzymuje bardziej delikatny smak i eliminuje się nielubianą kwasowość. Zawiera on 22 -24% masła kakaowego.

Proszek kakaowy nie bez powodu jest popularny na całym świecie. Ponieważ zawiera on znaczne ilości przeciwutleniaczy i minerałów (magnez, cynk, wapń, żelazo) i witaminy (E, A), poprawia sprawność fizyczną i umysłową konsumentów. Euforia, która pojawia się po spożyciu kakao, zdaniem naukowców jest nawet 4-krotnie trwalsza niż po długim pocałunku ukochanej osoby. Konsumpcja kakao pomaga poprawnie działać układowi sercowo-naczyniowego i wspomaga libido.

Proszek kakaowy Plein Arome jest odpowiedni dla wegetarian i wegan.

Spożycie tego produktu dla osób cierpiących na alergię na kakao może wywołać reakcję alergiczną. Produkt może zawieraćśladowe ilości łupin orzechów.

Przechowywać w 12-20 C.

Efekty kawy

Kakao
Efekty kakao

Wzór opakowania kawy

Nasza kawa jest pakowana w wysokiej jakości opakowania z aluminium, które są również pozbawione elementów graficznych, ponieważ nasza firma to przede wszystkim smak i jakość. Oryginalną świeżość naszej kawy, można sprawdzić dzięki zamknięciu, który uwalnia gazy powstałe wkrótce po prażeniu. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter kawy. Kawa zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy.

Sposób przygotowania

Nadaje się do przygotowania smacznego kakao. Można ugotować z konwencjonalnym mlekiem, mlekiem sojowym lub mlekiem ryżowym. Idealny jest również do pieczenia.

Smak i nuty:
Intensywność
Przetwarzanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manucafe.pl
Wartość odżywcza / 100g kakao
Wartość energetyczna:1 631 kJ / 390 kcal
Tłuszcze:23 g
z tego nasycone:13,8 g
Sacharydy:9 g
z tego cukry:0,4 g
Białka:19,5 g
Sól:0,04 g
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


SANTO DOMINGO (10/12) - kakao
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

SANTO DOMINGO (10/12) - kakao

Obniżona zawartość tłuszczu, zwiększona zawartość doświadczeń. Wymieszaj dwie łyżeczki w ciepłym krowim, sojowym, migdałowym, ryżowym lub kokosowym mleku. Za każdym razem was oszołomi egzotycznym aromatem i dosłownie boskim smakiem. Nie może wam zabraknąć proszku kakaowego Santo Domingo. Śniadanie bez kakao jest jak uśmiech bez radości.  Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Czwartku, 21. 3. 2019
Duże opakowanie:
91,2 zł brutto
49,7 zł brutto
29,2 zł brutto
Małe opakowanie:
15,7 zł brutto
10,2 zł brutto

PERU (20/22) - kakao
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERU (20/22) - kakao

Chociaż Peru nie jest jednym z największych na świecie producentów kakao, bez wątpienia nie stoi z boku. Produkcja 71.000 ton, które dodaje do światowego rynku świadczy, że warto zwrócić na niego uwagę. Jako jeden z nielicznych krajów produkuje kakao bardzo delikatne i aromatyczne. Kakaowce rosną niemal wszędzie u wybrzeży i obszarów lasów deszczowych w Amazonii.  Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Czwartku, 21. 3. 2019
Duże opakowanie:
91,2 zł brutto
49,7 zł brutto
29,2 zł brutto
Małe opakowanie:
15,7 zł brutto
10,2 zł brutto
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »